Dlaczego swędzi skóra?

Nie raz zdarzyło Ci się, że mimo, iż nic Cię nie uczula, Twoja skóra wyglądała nieestetycznie, będąc złuszczona i swędząc? Powodów może być mnóstwo, ale każdy z przyczyniających się dotowotnica ręczna tego czynników to nic innego jak alergen.
Generalnie za swędzenie skóry odpowiadają podrażnienia, brak nawilżenia, odwodnienie skóry, ale też suche powietrze, zmienne bądź negatywne warunki atmosferyczne, reakcje alergiczne oraz kosmetyki nieodpowiednie składem, czy źle dobrane do naszego naskórka, czy typu cery bądź skóry, ukąszenia insektów i pokarmy spożywcze. Nierzadko winowajcą jest poważna choroba dermatologiczna, która albo jest przez pacjenta zaniedbywana przez dłuższy czas, albo wręcz odwrotnie – stanowi problem zupełnie dotychczas nieodkryty. Kiedy skóra zaczyna swędzieć po kąpieli albo gdy na zewnątrz robi się chłodniej, wówczas kłopotem są zmienne temperatury na zewnątrz, suche powietrze bądź drażniące naskórek ubrania najczęściej ze sztucznych tkanin. Im mniej zdrowotnych materiałów, przez co rozumiemy tkaniny pozwalające skórze oddychać, tym bardziej realne jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Wówczas, poza oczywistą wymianą garderoby, konieczne jest zastosowanie dobrej jakości mleczka czy balsamu do ciała, jaki powinien zostać dobrany do naszego naskórka.

Ponadto warto postawić na bezzapachowy emolient, a także o regularne wietrzenie pomieszczenia, w którym spędzamy najwięcej czasu, w tym także i sypialni przed położeniem się spać. Na pewno pomocne będzie systematyczne wypijanie dużej ilości płynów. Jeżeli natomiast chodzi o choroby związane ze swędzeniem skóry to warto wyszczególnić kilkanaście z nich, a dokładniej – cukrzycę, pokrzywkę, świerzb, wyprysk, atopowe zapalenie skóry, alergie, grzybicę, liszajec, zapalenie wątroby, zakażeniehttp://www.plandeki.eu/plandeki-na-samochod enterowirusami, białaczkę, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, zaburzenia hormonów. Do tego swędząca skóra to także objaw ziarnicy złośliwej oraz zapalenie wątroby i nerwica.
Autor: https://bamar-kamper.pl/sprzedaz-kamperow/

Może Ci się również spodoba