Cele promocji zdrowia

Cele promocji zdrowia

Wszystkie wolne rynki pracy poprzez umożliwienie podaży i popytu, aby zrównoważyć siebie. Rząd nie określa tej równowagi: konsumenci i dostawcy robić. W opiece zdrowotnej, podaż i popyt są "odłączony" (Powód # 5), a zatem nie mogą zrównoważyć. Konsument nie płaci się z dostawcą. Osoba trzecia robi. Ani konsument ani dostawca ma żadnego powodu, aby oszczędzać.splywy-kajakowe.podlasem.eu W rezultacie system, który nie może osiągnąć równowagę. Nic dziwnego, że spirala kosztów ciągle rośnie bez przerwy. Nie ma nic, aby go powstrzymać.

Healthcare płaci, gdy jesteśmy chorzy. Chory jesteśmy, tym bardziej opłaca. To się nazywa przewrotną zachętę: nagradzanie tego, czego nie chcą, a nie to, co robisz. Bodźce są przewrotne nie tylko za dolary, ale również zachowania. Lekarze obawiają się będą winić za złe wyniki, nawet jeśli nie zrobił nic złego. W związku z tym, że wzrost kosztów opieki zdrowotnej poprzez praktykowanie defensywnie: każdy uraz głowy dostaje skanowanie CAT i każdy szmer dostaje echokardiograficzne.

Niekorzystne efekty i błędy (są notsynonymous) kosztują od płatności bezpośrednich dla dostawców, poprzez spadek wydajności, a także poprzez procedury prawne. Większość z tych kosztów można uniknąć.

Bok handlowych opieki zdrowotnej bierze pieniądze z systemu i daje go w postaci dywidendy lub wzrost kapitału własnego udziałowców. W ten sposób na zysk przedsiębiorstwa, takich jak towarzystwa ubezpieczeniowe i farmaceutycznych usunięcia dolarów z opieki zdrowotnej (powodem 9 #). Czy chcemy ich do tego, czy nie jest sprawą otwartą.

Wreszcie, nie jest najbardziej oczywisty niepożądane wydatki - przegrzaniu (przypadkowe), oszustwa i malwersacje - co jest również najmniejsza kosztów opieki zdrowotnej.

Czy chcemy wydać mniej? Czy chcemy, aby bardziej efektywnie wydać? Oczywiście, że tak! Następnie musimy ograniczyć powody trzech do dziesięciu identyfikując przyczyny każda, a następnie traktując go nie objaw.

Deane Waldman, MD MBA jest mianowany profesor, praktykujący lekarz, systemy myślicielem, wspomagająco uczonym do Rio Grande Fundacji, a autor "Uproot Stanów Zjednoczonych Ameryki zdrowia" oraz "Ochrona zdrowia nie jest prawem" (lato 2011).

Wpis zawdzięczamy

Author: przychodnia-chotomow.pl

Share This Post On