AZS – czym jest?

AZS to skrót coraz częściej dostrzegalny na rozmaitych środkach kosmetycznych oraz lekarstwach dermatologicznych odnoszący się do atopowego zapalenia skóry. Na czym polega ta przykra dolegliwość i z czym się wiąże? Sprawdź poniżej.
Jest coraz więcej przypadków atopowego zapalenia skóry, co wiąże się z określeniem tego schorzenia natury dermatologicznej jako choroby cywilizacyjnej. Praktycznie dwadzieścia pięć procent dzieci cierpi na to schorzenie. W szczególności młodzi, ale też i 2-3 procent całej populacji osób dorosłych. Choroba ta jest przewlekła, ciężka w leczeniu i dająca bardzo niepokojące symptomy do jakich zalicza się zwłaszcza uciążliwy świąd. Skóra złazi płatami, a łuszczenie może prowadzić nawet do powstania ran.

Swędzenie jest podstawowym objawem atopowego zapalenia skóry, co natomiast przekłada się na mocne obniżenie jakości życia oraz niechęć do przebywania w towarzystwie innych osób Atopowe zapalenie skóry na pewno nie zniknie samo, stanowiąc proces niesamowicie żmudny i długi do zwalczenia. Jest to też okres częstego testowania rozlicznych leków i kosmetyków, aby dobrać te, które okażą się dla leczonego pacjenta odpowiednie i przyniosą spodziewaną ulgę, przywracając dobry wygląd. Warto również wspomnieć o tym, że atopowehurtownia słoików zapalenie skóry stanowi chorobę genetyczną. Jej podłoże nie jest jedno i nadal kolejne analizy medyczne wskazują na coraz to nowe przyczyny rozwoju AZS. Najważniejsze to czynniki środowiskowe oraz immunologiczne. Mowa też o czynnikach genetycznych.
Autor: nity producent na zamówienie

Może Ci się również spodoba