Sen – jakie ma fazy?

To, w jaki sposób śpisz jest uzależnione przede wszystkim od konkretnych faz. W niniejszym poradniku zdrowotnym poświęcimyWypożyczalnia kamperów uwagę charakterystyce fazy REM oraz NREM. Na czym one polegają? Dowiesz się o tym w dalszych fragmentach.
To, w jaki sposób wypoczywasz w nocy jest uzależnione stricte od faz snu. Można mówić o swego rodzaju cyklach, w zależności od których wyszczególnia się taki a nie inny sen – zróżnicowany pod kątem jego jakości, długości i 'siły'. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czemu śpisz czasem jak głaz, a dlaczego wręcz odwrotnie dzieje się dobę później, gdy przewracasz się z boku na bok? To wszystko jest uzależnione właśnie od faz snu, jakie kompletują się w poszczególne cykle snu.

Bez snu w dobrym zakresie, zgodnie z tym, ile komu jest on potrzebny, ludzki organizm nie ma szans się zregenerować. Coraz częściej ludzie starają się rekompensować sobie braki snu używkami kofeinowymi ale to tylko sporadyczne przypadki, że mocna mała czarna stawia na nogi. Jedną z faz snu okazuje się czuwanie, przez co rozumie się fazę, która pojawia się zanim wejdziemy w ostateczne, całkowite zaśnięcie. Poza tym jest to faza krótkiego i często występującego wybudzania się. To stadium czuwania. GdyTrener personalny opinie jesteśmy w tej fazie, mimo zamkniętych oczu mrugamy powiekami. Poruszają się wtedy także nasze gałki oczne. Wszystko dlatego, że jeszcze nie jesteśmy w objęciach Morfeusza, a dopiero zasypiamy. Kiedy natomiast całkowicie odpoczywać zacznie nasz mózg, przestają działać wszystkie mięśnie, w związku z czym pojawia się czynność bioelektryczna mózgu.
Autor: hurtowa sprzedaż biżuterii

Może Ci się również spodoba