Hemikrania – na czym polega?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś odczuwać charakterystyczny ból głowy, który był specyficzny bowiem pojawił się wyłącznie z jednej strony głowy? Prawdopodobnie wiąże się to z mało rozpwszechnionątokoferol chorobą, którą określa się oficjalnie mianem hemikranii. Więcej na ten temat w dalszych częściach naszego zdrowotnego poradnika.
Hemikrania stanowi pierwotny ból głowy, który jest mocno zbliżony do standardowej migreny. Opiera się on na rozlicznych dolegliwościach, do jakich warto zaliczyć między innymi wyciek wydzieliny z nosa ale też łzawienie oka. Jest to zdanie ekspertów silnie spopularyzowany problem, który jest bardzo często lekceważony przez osoby zmagające się z hemikranią. Przez to natomiast bardzo trudno jest sprecyzować, jak często ta choroba występuje w ludzkiej społeczności. Medycy z kolei są zdania, że w grę wchodzi okres między dziesiątym a trzydziestym rokiem życia, kiedy dolegliwość pojawia się zdecydowanie najczęściej. Co wywołuje ten stan u pacjentów? Sprawdź poniżej.

Hemikrania pojawiła się po raz pierwszy prawdopodobnie około 1881 roku. Jest to patologia, która nadal pozostaje enigmatyczna i zawiła w diagnozowaniu. Często ciężko jest stwierdzić, co ją wywołuje ale objawy są bardzo proste dotoczenie CNC stwierdzenia – jednostronny ból w głowie, pulsujący, pojawiający się w okolicy oczodołu, skroni, czy też czoła. Hemikrania zawsze powoduje pocenie się czoła, zwężenie źrenicy, czerwoność twarzy w postaci rumienia, przekrwienie spojówek, wyciek wydzieliny nosowej, która jest bardzo wodnista, obrzęk połówki twarzy.
Autor: biuro księgowe gdynia

Może Ci się również spodoba